Nákupní košík
Jak vzniklo bakaliko

Jak vzniklo Bakaliko

Psal se rok 2001 a já jsem v rámci dovolené náhodně navštívila vesničku Mirtos na jihu Kréty. Vlastně to nebyla ani tak náhoda jako spíš osudové setkání. Od té chvíle jsem se na Krétu vracela stále častěji. Postupně jsme s rodinou procestovali celý jih Kréty a v roce 2008 se vrátili zpět do Mirtosu. Tehdy jsem pochopila, že to je můj druhý domov. Jednoho dne snad bude i mým hlavním domovem.

Poslední tři roky jezdím na jih Kréty tak často, že mám pocit, jako bych tam duchem byla neustále. I zde v Čechách mám řecké přátele, vařím řecká jídla, dodržuji řecké zvyky, mluvím řecky, miluji řeckou muziku. V našem domě jsem si vytvořila malý krétský ostrov uprostřed Prahy a z něj nakonec vyrostl i obchůdek s řeckými a krétskými produkty a kosmetikou – BAKALIKO.

Co u nás najdete

Všichni, kdo máte rádi Řecko a Krétu, chcete si oživit příjemné zážitky z dovolené nebo řecká a krétská jídla a speciality, jste srdečně zváni!

Bakalikové čtvrtky

Od září zahajujeme pravidelné čtvrtky v kavárně Bakaliko. Každý čtvrtek pro vás máme otevřeno 13 do 19 hod. V případě pěkného počasí je možné posedět na zahradě, jinak v baru s výhledem na bazén.

V kavárně Bakaliko vám nabízíme kávu, tradiční řecké zákusky (baklava, kavtaifi)jogurt s řeckým medem nebo sladkými olivami. V nabídce máme řecká vína a tradiční řeckou retsinu.

Každý čtvrtek je věnován ochutnávce některých typických řeckých nebo krétských specialit.

Váš krétský obchůdek

Pro milovníky Řecka

Pokud vám Řecko nebo Kréta přirostly k srdci tak jako nám, neváhejte sledovat naše události a Každý z vás si určitě přijde na své!

Pořádáme všechno možné: například relaxační soboty s řeckými masážemi, kulinářské workshopy, ochutnávkové dny, koncerty řecké hudby nebo promítání cestopisných filmů o Řecku.

Sledujte naše aktuality a přijďte si s námi užít kousek Řecka a Kréty!